pakerszop.pl

Strona o zdrowiu, sporcie i diecie.

Sport

Trening siłowy w domu bez sprzętu

Trening siłowy w domu bez sprzętu

Trening siłowy w domu bez sprzętu, to świetny sposób na utrzymanie formy fizycznej i poprawę samopoczucia. Można to robić bez wychodzenia z domu i bez wydawania dużych ilości pieniędzy na sprzęt lub karnety na siłownię.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego warto trenować w domu
  • jakie zalety ma trening siłowy w domu
  • trening cardio a trening siłowy
  • czy warto trenować w domu bez sprzętu

Dlaczego warto trenować w domu?

Trening siłowy to bardzo efektywny sposób na poprawę kondycji, sylwetki, a także samopoczucia. Należy zaznaczyć, że nie jest to jedyny jego atut. Warto wiedzieć, że treningi siłowe wykonywane w domu mają wiele zalet i na pewno warto zastanowić się nad tym, czy nie jest to idealna forma aktywności dla nas.

Dodatkowo jak mogłoby mylnie się wydawać, trening siłowy w domu nie musi wiązać się z podnoszeniem kilkudziesięciu kg. Do takich treningów wystarczą gumy oporowe, tzw. mini bandy, aczkolwiek i to nie jest koniecznością. Efektywny trening siłowy w domu można wykonać tylko z ciężarem własnego ciała.

Trening siłowy w domu – zalety

Zaletą treningu siłowego w domu nie jest tylko i wyłącznie zwiększenie swojej siły. Tych zalet jest zdecydowanie więcej. Poniżej kilka z nich, które mają całościowy wpływ na nasze samopoczucie.

Główną zaletą treningu siłowego jest to, że można go wykonywać w domu, nie potrzebując do tego żadnych specjalistycznych urządzeń czy sprzętu. Trening siłowy wzmacnia mięśnie i kości, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia w przyszłości problemów zdrowotnych, takich jak, np. osteoporoza.

Ponadto, regularne wykonywanie ćwiczeń siłowych zmniejsza ryzyko wystąpienia urazów, zwichnięć i skręceń. Trening siłowy ma także pozytywny wpływ na metabolizm, co prowadzi do spalania większej ilości kalorii nawet w stanie spoczynku. Wysiłek fizyczny pomaga także zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia.

Trening siłowy a trening cardio w domu

trening cardio w domu

Trening siłowy jest świetny dla tych osób, które chcą zbudować masę mięśniową i zwiększyć swoją siłę. Cardio natomiast, dla osób, które chcą zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej, utrzymać jej obecny stan lub zwiększyć swoją wytrzymałość. Dla zdecydowanej większości osób, które chcą zmaksymalizować swoje wyniki, oba typy treningów są niezbędne.

Warto pamiętać, że najlepiej trening cardio w domu wykonywać dopiero po treningu siłowym. Wynika to z tego, iż wykonując je w odwrotnej kolejności, możemy nie mieć wystarczająco siły, by trening siłowy wykonać na 100% swoich możliwości. Może to prowadzić do wolniejszego wzrostu masy mięśniowej.

Podsumowując: czy warto trenować siłowo w domu bez sprzętu?

Odpowiedź jest prosta – warto. Jeśli nie jesteś zawodowcem i nie masz czasu na częste wizyty w siłowni, możesz trenować w domu i wykonywać ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem własnego ciała. Warto jednak pamiętać, że wszystko powinno być robione pod okiem profesjonalisty, a trener personalny będzie w stanie ułożyć trening siłowy w domu dla Ciebie i dostosować do Twoich możliwości.

Udostępnij