Wałek do rolowania mięśni — jak dokonać prawidłowego wyboru?
Wałek do rolowania mięśni — jak dokonać prawidłowego wyboru?

Rollery to coraz popularniejsze przyrządy, których warto używać w codziennym treningu. Pomagają podczas rehabilitacji po urazach, a także umożliwiają rozluźnianie mięśni. Niektóre rodzaje rollerów mogą być stosowane do ćwiczeń gimnastycznych, a także do rozciągania i stretchingu. Skutecznie niwelują napięcie mięśni po ciężkim treningu. Wałek do rolowania mięśni można stosować do masażu. W jaki sposób go używać? Wystarczy położyć go na ziemi lub macie do ćwiczeń, a następnie przesuwanie ciała po nim. Od początku do końca mięśnia. W ten sposób można rolować stopy, łyki, uda, kręgosłup, grzbiet, ramiona.


Wałek do rolowania mięśni — jakie przynosi korzyści?

 

Rollery mają wszechstronne zastosowanie. W zależności od potrzeb i sposobu wykorzystania wykazują szereg pozytywnych oddziaływać na organizm. Wałek do rolowania mięśni:

 • pozwala rozluźniać napięcie mięśniowe po intensywnym treningu,
 • przeciwdziała bólom,
 • zmniejsza napięcia,
 • poprawia ukrwienie ciała,
 • przyspiesza regenerację potreningową,
 • zwiększa elastyczność mięśni,
 • zmniejsza widoczność cellulitu,
 • poprawia zakres ruchu i gibkość,
 • urozmaica rozciąganie potreningowe, co jest niezbędnym elementem każdego treningu,
 • redukuje ryzyko kontuzji,
 • pozwala na rozbicie tkanki tłuszczowej.

 

Wałek do rolowania mięśni — jaki wybrać?

 
Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rollerów. Wybór różnych kształtów i rozmiarów jest dosyć szeroki, zatem jak wybrać wałek do rolowania mięśni? Jakie wyróżnia się ich rodzaje?


Ze względu na teksturę wyróżnia się dwie podstawowe grupy:

 • rollery do mięśni gładkie – masaż z ich użyciem jest delikatny i relaksujący. Nadaje się do lekkiego rozciągania spiętych mięśni;
 • rollery z wypustkami — wyraźnie odczuwalnie masują skórę. Przeznaczone są przede wszystkim do ćwiczeń bardzo zbitych partii ciała.

 

Biorąc pod uwagę rozmiar wyróżnia się następujące rodzaje:

 • wałki krótkie, które przeznaczone są do rolowania niewielkich powierzchni ciała — łydek, rąk;
 • wałki do rolowania mięśni długie nadające się do masowania całego ciała.


Rolowanie nóg za pomocą wałka — czy warto?


Rolowanie nóg po intensywnym treningu najlepiej zacząć od łydek. Trzeba skupić się na precyzji i monitorować odczuwanie bólu. W jakiej pozycji zacząć rolowanie nóg? Najwygodniej ustawić się tyłem i podeprzeć na dłoniach. Wałek do rolowania mięśni ułożyć na mięśniach łydki i przesuwać w górę i dół, a także na boki. Takie ćwiczenia najlepiej powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Dopiero regularne masowanie pozwoli ograniczyć ból i dolegliwości mięśniowe.


Jak rolować plecy? Krok po kroku


Mięśnie grzbietu (zwłaszcza prostowniki) to najczęstszy powód bólów pleców. ie da się ukryć, że intensywny trening siłowy mocno daje im w kość. Aby rozciągnąć mięśnie pleców i wyeliminować ból warto je regularnie masować. Jak rolować plecy krok po kroku?

 1. Najpierw należy położyć się na plecach i ugiąć nogi w kolanach.
 2. Roller umieścić pomiędzy łopatkami, a następnie powoli przesuwać ciało. Najlepiej zacząć od lędźwi i przesuwać się do góry.
 3. Należy wykonywać krótkie i powolne ruchy w górę i dół.
 4. Nacisk powinien być subtelny i skupiać się na miękkich tkankach. Należy ostrożnie obchodzić się z kręgosłupem i jego tkanką kostną.Wałek do rolowania mięśni — Twój nowy przyjaciel treningowy

 

Wałek do masażu to niepozorny przyrząd, który warto mieć w domu. Trzeba dobrać go do swoich indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, czy ma służyć do rehabilitacji, czy jako część treningu. Taki masaż pozwala nie tylko rozluźniać napięcia mięśni, ale także je wzmacniać. Pozwala łagodzić ból i dyskomfort powstający w wyniku intensywnych ćwiczeń fizycznych. Masaż pozwala nie tylko rozluźniać napięcia mięśni, ale także je wzmacniać. Pozwala łagodzić ból i dyskomfort powstający w wyniku intensywnych ćwiczeń fizycznych.

 

Zobacz również:

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 506 489 514
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep wspierany przez: Idefi
Sklep internetowy Shoper.pl